Νεοελληνική Γλώσσα Γ γυμνασίου - Το όραμά μας για τον κόσμο

2023 Νεοελληνική γλώσσα Γ γυμνασίου padlet

n_gl_ex Image

Στο πλαίσιο του μαθήματος της Νεοελληνικής Γλώσσας, με διδάσκουσα καθηγήτρια την κ. Φακετοπούλου Νατάσα και με αφορμή την προβολή ενός σχετικού βίντεο  οι μαθητές της Γ τάξης του σχολείου μας δημιούργησαν ένα padlet, στο οποίο αποτυπώνεται σε «ζωντανό» χρόνο το όραμά τους για τον κόσμο!

«Όραμα! Η αντίληψη του αόρατου, η προοπτική της επίτευξης του αδιανόητου. Έτσι το όραμα είναι άμεσα συνδεδεμένο με την έννοια της προόδου. Εδώ, σ αυτό το πάντλετ, οι μαθητές της Γ τάξης έχουμε την ευκαιρία να παρουσιάσουμε το όραμά μας για τον κόσμο αλλά και για τον εαυτό μας και με αυτό τον τρόπο να κάνουμε ένα βήμα πιο κοντά στην πρόοδο και γιατί όχι…στο όνειρο»!

Δούκα Σοφία, Γ1

Πατώντας τον υπερσύνδεσμο μπορείτε να δείτε το σχετικό βίντεο και να θαυμάσετε τη σκέψη και τα όνειρα των παιδιών μας!

Έγινε με το Padlet